Marketingoví „šmejdi“ v politike

Autor: Peter Konček | 20.8.2014 o 6:35 | Karma článku: 11,70 | Prečítané:  2185x

Jedno sa musí slovenským politikom nechať. Aj najväčšie zlyhania dokážu marketingovo pretaviť na úspech. Ako toť nedávno. Vláda poskytla Košiciam bezúročnú pôžičku 20 miliónov eur. Posolstvá pre voličov ako vyšité. Voľte súčasného primátora (Smer), lebo vie „vybaviť“. Vláda (Smer) myslí aj na voličov na ďalekom východe. Marketingom nezlomený rozum to môže vidieť inak. Mesto Košice nedokáže hospodáriť tak , aby zabezpečilo zákonom stanovené základné funkcie. A ako si neskôr ukážeme, úrok sa platiť bude. 

V prvom rade, permanentne zadlžený štát by mal dlhy splácať. Ak ich nespláca, nasleduje sankcia – poplatok z omeškania. Ak svoj dlh zvyšuje, spláca ďalšiu istinu a úrok. V oboch prípadoch znáša štát nemalé náklady.  Dlhy štátu splácajú daňoví poplatníci. Ak teda zadlžená vláda požičia „bezúročne“ zadlženým Košiciam, niekto úrok v konečnom dôsledku zaplatí. Ten niekto sú daňoví poplatníci. Aby bolo jasnejšie, občania Slovenska sponzorujú predvolebnú kampaň jedného primátora.

Orgány štátu (aj vláda) môžu konať len v intenciách zákona. Ak existuje zákon umožňujúci zadlženej vláde poskytovať „bezúročné“ pôžičky, tak ide o opätovné (koľký krát?) zlyhanie tzv. štandardných, dlhoročných politikov. Ak absentuje, ide o akt svojvôle a zneužitie moci s trestnou dohrou.   

Vláda vyslala samosprávam signál. Nezodpovedné hospodárenie odmeníme. Za podmienky, že na jej čele je „správny“ primátor, či starosta (klientelizmus). Ostatní máte smolu. Požičajte si v banke za úrok.

Šmejdi v obchode nás s istotou pripravia o peniaze. Politickí šmejdi navyše o ilúzie, dôstojnosť a budúcnosť. Načim sa zobudiť. Oni sa nezmenia. My by sme mali.   

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?