Igor Matovič ako Mr. Proper slovenskej politiky

Autor: Peter Konček | 6.8.2014 o 6:34 | Karma článku: 9,36 | Prečítané:  1752x

Skôr, než sa „povenujem“ politickej kariére menovaného, nemôžem nespomenúť jeho aktuálny objekt záujmu. Radoslav Procházka sa podľa zverejnenej nahrávky namočil do systému, ktorý nevytváral. Naopak, chcel politiku zabehnutých „tradícií“ zbaviť. Nebudem a nechcem Procházku obhajovať ani vyviňovať. Nie je to cieľom. Poukážem na inú zaujímavú skutočnosť. Vždy, keď sa na slovenskej politickej scéne objaví náznak antisystémovosti (rozumej proti korupcii, partokracii a zneužívaniu moci), objaví sa na scéne zaujímavá figúrka. Igor Matovič.

Na politické výslnie prenikol v roku 2010 na kandidátke SaS z posledného miesta. Rešpekt. Prvý a posledný. Stal sa súčasťou vládnej koalície zostavenej z ¾ zo strán až po uši namočených v ešte vtedy verejnosti neznámej Gorile. Medzi zasvätenými spis koloval. Politickým elitám, vrátane predsedu SaS, bol známy. Ťažko uveriť, že Igor Matovič žil vo vákuu. Zatiaľ mu Gorily nevadili.

V novembri 2011 vzniká občianska iniciatíva 99%. Hovorí o zneužívaní moci, veľkom rozkrádaní a korupcii. Niekoľko dní pred Vianocami prenikne na internet spis Gorila. Rozhorčenie dovtedy neinformovaných je veľké. Igor Matovič sa štylizuje do pozície aktívneho a nekompromisného gorilobijca. Uplatnil aj veštecké schopnosti. Údajne organizačne i finančne podporil „aktivistov“ označujúcich 99% ako budúce Gorily. Nevadí, že vedúci „aktivista“ má na krku niekoľko trestných stíhaní. Politiku treba očistiť za každú cenu. Pár týždňov pred voľbami je Igor Matovič pripravený podporiť pravicu. V on-line rozhovore pre istý denník konštatuje, že rozkrádanie pravice nebolo pre spoločnosť také devastujúce ako rozkrádanie SMER-u. Oligarchovia sú v pohode. Zrazu Gorily nevadia. Teda aspoň pravicové. Nikto nepreveruje podpisy OĽaNO. Nikoho nezaujíma 1 milión eur, ktoré mu údajne dala manželka pri raňajkách na kampaň.

V hre je úrad Splnomocnenca vlády pre Rómsku komunitu. Igor Matovič verejne konštatuje, že bol na SMER príliš tvrdý. Fakticky sa ospravedlňuje. Úrad je pridelený OĽaNO. Síce vyrieši veľký prd, ale ako téma pre médiá to nie je zlé.

V roku 2013 ohlasuje svoju kandidatúru na prezidenta Radoslav Procházka. Hovorí o zásadných systémových zmenách. Veľmi nebezpečné. Vzniká nahrávka. Nevieme, či „vlastnou hlavou“ alebo inak. Najväčší čistič slovenskej politiky niekoľko mesiacov mlčí. Možno preto, že sám porušil niekoľko zákonov. Možno nahrávka nemala poslúžiť na očistu. Možno vznikla pre istotu. Ako to vlastne je? Plní Igor Matovič úlohu Mr. Propera, či nie? Že kto je Mr. Proper? Dozviete sa tu.   

Konšpirácia, fikcia, blud? Čo ja viem. Možno.

Na záver trochu klasiky z Horného Výplachu: „Vážený pán oný...poslanec. Tie banány, čo som Vám onehdy poslal do národnej srandy, čo ste ich „statočným“ útekom odmietli, nevydržali. Zhnili koťuhy. Ak nabudúce hlasovaním podporíte nejakú Gorilu, tak Vám Ďuro donesie čerstvé. Pekne zahnuté, v súlade s predpismi EÚ.“

(Pán Piško, odpusťte.)             

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?