Kotleba by mal sedieť

Autor: Peter Konček | 19.11.2013 o 6:37 | Karma článku: 10,94 | Prečítané:  1995x

V base. Ak porušuje zákony. Ak nie, tak má sedieť  v zastupiteľstve BBSK, pred novinármi a kamerami pred druhým kolom županských volieb. Aby bolo jasné. Kotleba má politickú kariéru založenú na šírení nenávisti a neznášanlivosti. Otvorene, či skryto sa hlási k odkazu vojnového totalitného klérofašistického štátu. Podobnosť uniforiem s gardistickými úderkami nie je náhodná.  

Donedávna som žil v presvedčení, že Slovensko má legislatívu trestajúcu šírenie myšlienok vedúcich k  potláčaniu základných ľudských práv. Jednotlivcami aj skupinami. Pravdepodobne aj má. Len ju nemá kto vymôcť. Nečudujme sa. Politické subjekty s prívlastkami demokratické, dokonca aj kresťanské, nemajú vôľu k jednoznačnému odsúdeniu vojnovej fašistickej totality. Sociálnodemokratickí poslanci hľadajú pozitíva na Tisovi a jeho režime. Tzv. štandardné strany v zhode dotujú z našich daní rôzne matice ani sa nenamáhajúce skrývať obdiv k slovenskej fašistickej minulosti. ÚPN, rovnako žijúci z verejných zdrojov, takmer ocenil dlhoročného obhajcu hnedej totality. Pre RKC nie sú vrahovia spoluobčanov počas vojnového štátu problém. Iná káva sú interrupcie, antikoncepcia, sexuálne menšiny. Predseda vlády by najradšej znížil nezamestnanosť vyškrtnutím Rómov zo štatistík. Niektorí sudcovia, vrátane najvyššieho, cez tučné odškodné obhajujú niečo, čo dávno nemajú. Česť a dobrú povesť.

Všetci majú jedno spoločné.  Hľadanie vinníka. Vinníka bezprávia, morálneho úpadku, materiálneho nedostatku. Vinníka treba identifikovať, potrestať a hlavne nenávidieť. Nositeľmi korupcie, rozkrádania, podvodov, chudoby a celkového úpadku spoločnosti nie sú mafiánske bratstvá oligarchov s politikmi a ich prisluhovači. Iní sú vinní. Neprispôsobiví, samozrejme najmä Rómovia, gayovia, lesbičky, liberáli, neznabohovia,... To sú oni.

Súčasné politické „elity" potrebujú kotlebovcov. Robia rovnakú politiku. Navrhujú rovnaké nič neriešiace recepty. Kotleba používa jazyk, ktorý si ony nemôžu dovoliť. Zatiaľ. Tak veľmi by chceli, ale Brusel nepustí. Nakoniec aj on bude vinný. Neskôr, dúfajme, že včas a oprávnene. A kto bude spasiteľom?

Kotleba má zelenú. Neoficiálne. Kšeftári s odposluchmi a nehnuteľnosťami, priamo podriadení premiérovi a určení na boj s politickým a vnútorným nepriateľom, roky extrémizmus monitorujú. Doteraz do neba volajúci neonacizmus „nevymonitorovali". Prečo asi?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?