Riadi Ficov poskok Ústavný súd?

Autor: Peter Konček | 18.6.2013 o 6:29 | Karma článku: 26,19 | Prečítané:  6189x

Slovutný pán poslanec, predseda  Ústavnoprávneho výboru a právnik Róbert Madej, obšťastnil verejnosť  zaujímavým vyhlásením. Ústavný súd s najväčšou pravdepodobnosťou nevyhovie sťažnosti J. Čentéša.  Sú len dve možnosti. Madej vie, čo nevie verejnosť. Madej vie, čo nevedia sudcovia ÚS. Pripustenie druhej je hrozné.  

Zároveň hlásna trúba kmotra vyhlasuje, že neexistuje zákonná prekážka pri voľbe ďalšieho generálneho prokurátora. Čo ak rozhodnutie ÚS bude opačné? Čo ak rozhodnutie prezidenta nebolo v súlade s Ústavou SR? Musí každý prezident, aj ten, čo je akoby členom Smeru, dať svoje rozhodnutia do súladu s Ústavou? Inak povedané, mal by vymenovať Čentéša? Pán poslanec, právnik a predseda, bola by to zákonná prekážka pri voľbe ďalšieho generálneho prokurátora alebo nie?

Pán poslanec môže urobiť zásadné rozhodnutie, ktorým napraví svoju, stavovskú reputáciu a zároveň bude prospešné pre celé Slovensko. Vráti sa na začiatok. Tam kde bol pred vstupom do parlamentu.  Na detské ihrisko, ťahajúc dreveného káčera na špagáte.

Na záver dve poznámky. Prvá. Odporúčanie patrí aj „géniom" zo súčasnej opozície. Druhá. Ako predsedu (-níčku) ÚS by ma poznanie, že ma niektoré osoby, inštitúcie a nemalá časť verejnosti považuje za handru, dosť rozhorčilo a viedlo k zamysleniu. Za predpokladu aspoň minimálneho stupňa sebaúcty.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?