Vážení páni Počiatek a Figeľ, mlčte!

Autor: Peter Konček | 11.11.2012 o 19:03 | Karma článku: 13,51 | Prečítané:  1661x

Zvolil by som aj oveľa expresívnejšie vyjadrenie, ale na verejnosti a tobôž vo svete médií a blogov sa nepatrí hovoriť ako v krčme štvrtej cenovej bez obsluhy. Pán Figeľ ani pán Počiatek nikdy u mňa neboli príliš vysoko, ale ich posledné vyjadrenia o tragédii v Kurimanoch ich zosunuli hlboko pod úroveň štamgastov spomínanej krčrmy štvrtej cenovej. Práve v čase, keď sme si v pokoji pripomínali našich zosnulých sa udiala veľká tragédia, keď sa pri betonáži zrútila konštrukcia stavby dialničného mosta pri Kurimanoch. Zahynuli štyria ľudia, ďalších 12 sa ťažko zranilo. Zábery na to, čo zostalo z mostnej konštrukcie obleteli Slovensko.

V takýchto chvíľach sa väčšina z nás na chvíľu zastaví. Často sa pritom zamýšľame aj nad vlastnou pominuteľnosťou. Zároveň ako prejav spolupatričnosti s pozostalými a prejav úcty voči zosnulým na chvíľku zmĺkneme. Pri veľkých tragédiách sa rušia športové zápasy, zábavné podujatia a lotérie. Je to aj preto, aby si čo najviac ľudí mohlo v tichu a pokoji uctiť obete a vyjadriť súcit pozostalým. Žiadneho dospeláka netreba učiť takémuto správaniu, pretože je úplne prirodzené a patrí k základným pravidlám slušného chovania.

No naši politici opäť potrebovali ukázať, že oni stoja nad zákonmi a nad pravidlami!

Ešte snáď ani posledná sanitka neopustila miesto nešťastia keď sa súčasný a bývalý minister dopravy pustili do vytĺkania politických bodov z tejto tragickej udalosti. Ešte ani prvý odborník nedorazil na miesto keď si už Figeľ s Počiatkom boli na 100 percent istí, že na vine je resp. nie je nízka cena a teda za nešťastie môže resp. nemôže súčasné alebo bývalé vedenie ministerstva.

Vážení páni, to už nemáte v sebe ani toľko úcty voči pozostalým a zraneným aby ste ich netrápili hlúpym obviňovaním jeden druhého keď ešte nemôžete tušiť ako to bolo? Už som napísal, že nešťastia nás nútia zamyslieť sa, v tichu a pokoji, aj nad sebou a svojím životom. O čo viac by mali byť v tomto čase ticho ľudia, ktorí mohli reálne svojím konaním či nekonaním ovplyvniť pravdepodobnosť toho, že sa takéto nešťastie stane?

A, ctení páni, ako veľmi vám vlastne záleží na tom, aby sa vyšetrili skutočné príčiny a zabránilo sa tak ďalšej podobnej tragédii, keď už dnes ste politicky zafarbili všetky možné odpovede, ktoré odborný tím môže priniesť? Ako majú odborníci pracovať, keď už dnes vedia, že nech dospejú k akémukoľvek potenciálnemu záveru, podporia tým niektorého konkrétneho politika a politickú stranu?

Podobná výčitka ako obom politikom by sa dala adresovať aj mnohým bežným ľuďom, ktorí o týchto otázkach polemizujú doma alebo v spomenutých krčmách. Je tu jeden závažný rozdiel. Ten Jožo a Fero sa len chcú porozprávať pri pive, zatiaľčo Počiatek s Figeľom chcú naháňať popularitu a svojimi nevkusnými obvineniami založenými nie na dôkazoch ale na politickom presvedčení sa usilujú pripísať svojmu oponentovi zodpovednosť za tragické nešťastie. A to je svinstvo. Môj známy nedávno k inej téme napísal, že „sú situácie, kedy aj prezident musí zraziť opätky, sklapnúť a povedať: vykonám". Ja si ho dovolím parafrázovať. Sú totiž aj situácie, a toto je jedna z nich, kedy aj po popularite bažiaci politik musí zraziť opätky, sklapnúť a úctivo skloniť hlavu. Alebo aspoň nerobiť k tomu tlačovky a brífingy!

Vrátim sa k teda k nadpisu a zopakujem. Pán Počiatek a pán Figeľ, mlčte!

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?