Richterova „malá domov“ za 100 miliónov eur

Autor: Peter Konček | 8.11.2012 o 6:34 | Karma článku: 22,40 | Prečítané:  5730x

V týchto dňoch sa minister práce a generálny manažér SMERu Ján Richter usiluje presadiť zmenu vo vyplácaní dávok v nezamestnanosti. Deklarovaným účelom je vyššia efektivita týchto dávok, skutočným zámerom je zrejme otvorenie ďalšieho tunelu, ktorým sa budú peniaze nás všetkých prelievať pár vyvolencom.

Po novom bude podporu pre nezamestnaných, vrátane príspevku na začatie podnikania, odsúhlasovať akýsi výbor, ktorý bude zložený z miestnej tripartity. Tým má na mysli pracovníkov úradov práce, ktorí sú buď podriadenými nominantov SMERu alebo sú priamo členmi tejto novodobej štáto-strany. Ďalej odborárov, ktorí sú už dlhodobo so SMERom v koalícii. A nakoniec, aby sa nepovedalo, tam budú aj podnikatelia. Nemusím nikomu pripomínať, že po celom Slovensku je viac než dosť podnikateľov, ktorí sú závislí na tom, čo im kvapne na štátnych zákazkách a dlhodobo preto financujú SMER-ácke aktivity.

Dalo by sa povedať, že to bude taká zvláštna vnútrostranícka tripartita, zložená z miestnych straníckych funkcionárov a im spriaznených podnikateľov, ktorá bude rozhodovať o tom, komu pôjde spolu až 100 miliónov eur ročne. Rozhodovať budú pravdepodobne tak ako celoslovenské gorily, pri kole. Konšpiračné byty nebudú potrebné, taký pozor si oni dávať nemusia. Veď kto by sa postavil týmto novodobým zemepánom priamo v ich mestách a obciach?

Jednoducho byť členom SMERu už nie je len cestou k presadeniu sa pre politických a biznisových oportunistov, ale stáva sa nevyhnutným predpokladom pre to, aby ste mohli bez obmedzení využívať svoje práva. Čo na tom, že komunisti už vypadli aj z prieskumov verejnej mienky, veď všetko zlé z ich videnia sveta prežíva v mocenských štruktúrach SMERu.

Pre korektnosť dodávam, že vyššie opísaná zmena ešte nie je schválená. Nie som však taký naivný, aby som očakával, že si niekto z 83 SMERáckych poslancov dovolí protirečiť generálnemu manažérovi partaje. Veď každý z nich má svojich príbuzných a známych dobre uplacírovaných na všemožných miestach v štátnej správe a stačí jeden pokyn a zostanú ešte pred Vianocami na dlažbe (a ich nadriadení sa ešte pochvália ako šetria...).

Keď sa ministrom práce sociálnych vecí a rodiny druhej Ficovej vlády stal Ján Richter, viacerí ľudia boli prekvapení. Čo viedlo Fica k tomu, aby na tento post vybral dlhoročného zákulisného manipulátora, ktorý cukrom a bičom udržiava miestami až fanatickú disciplínu regionálnych funkcionárov SMERu?

Mnohé naznačil aj sám Fico, keď obhajoval jeho výber slovami: „Na čele tohto rezortu musí byť človek, ktorý má nielen schopnosť manažovať veľmi náročné procesy, ale má aj určitú mieru sociálneho cítenia. Musí to byť rovnako človek, ktorý je veľmi blízko vnútorným štruktúram strany,".

Dnes, len pol roka po voľbách, je vďaka Richterovi „blízko vnútorným štruktúram strany" aj 100 miliónov eur určených na podporu nezamestnaným.

A nie je to prvých, ale ani posledných 100 miliónov, ktoré sa z našich daní kotúľajú tým správnym SMER-om..

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?