Smer stimuluje Pentu?

Autor: Peter Konček | 19.10.2012 o 6:36 | Karma článku: 14,11 | Prečítané:  2233x

Zatiaľ v malom a na Východe. Pán premiér kedysi hovorili, že finančné skupiny majú rád ako koza nôž. V tejto chvíli naozaj neviem, aké kozy mali pán premiér na mysli. Asi nejakej fitnesky. Podľa toho, čo sa v Košickom kraji chystá, ani ten nôž nemysleli až tak vážne.

Pre neschopnosť, niekedy okolo roku pána 2007, rezignovali  poslanci Košické samosprávneho kraja na spravovanie nemocníc vo svojej pôsobnosti. Vyzvali strategických investorov. Prvý pokus dopadol katastrofálne. Z prihlásených zostal jeden. Druhá súťaž bola onakvejšia. Zvíťazila neznáma Vranovská investičná ( v prvej súťaži nesplnila podmienky odbornosti), pred spoločnosťou Agel ( v prvej súťaži ako jediná splnila podmienky). Víťaz podpísal zmluvu. Dostal do prenájmu nemocnice na 20 rokov za nejakých 16 miliónov eur. Víťazný biznis zobchodoval s firmou Svet zdravia, a.s. Tá zvláštnou náhodou patrí momentálne  Pente.

Kruh sa neuzavrel. V pondelok 22.10.2012 bude zastupiteľstvo KSK prerokovávať postúpenie svojich pohľadávok voči nemocniciam vo výške 770.000,00 eur na spoločnosť Svet zdravia, a.s. Ide o peniaze, ktoré im v minulosti krajská samospráva návratne požičala. Svet zdravia na oplátku takú istú sumu investuje do nemocníc. Samozrejme, že  takýto investičný stimul žiadna súťaž nespomína. Čo je podraz voči ostatným uchádzačom. Navyše, investície do nemocníc zo strany víťaza, sú tak či tak podmienené podmienkami súťaže.

Nepochopiteľné. Na jednej strane neustále vyplakávanie krajských volených zástupcov ako na nič nie sú dukáty, na druhej strane vzdanie sa nároku na vrátenie niekoľko stotisíc eur, patriacich občanom, v prospech súkromného investora. Tomu sa hovorí „malá domov". Príprava na budúcoročné krajské voľby zrejme začala.

Nebudem a ani nechcem ďalej rozpitvávať rôzne istoty, kozy, nože a stimuly. Názor si každý urobí sám. Zloženie krajského zastupiteľstva nájdete tu. Kto ako hlasoval, zistíme v utorok. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?