Budeme na Slovensku stavať koncentráky?

Autor: Peter Konček | 18.10.2012 o 6:41 | Karma článku: 18,40 | Prečítané:  4136x

Slovensko je výnimočná krajina. Toľko „expertov" na etnické problémy, vyskytujúcich sa na štvorcovom metri, nemá žiadna. Vyše 22- ročnú politiku týchto samozvancov môžeme zhrnúť do viet: Dáme vám dávky, budeme vám tolerovať drobnú kriminalitu a vy nám dáte pokoj. A nezabudnite nás voliť. Ešte smutnejší je fakt, že veľkí mafiáni, korupčníci, výpalníci a zlodeji idú „umravňovať" malých.

Opäť sme svedkami špinavej politickej hry a manipulácie s verejnosťou. Cieľom je presmerovať hnev a frustráciu väčšiny z ťažkých životných podmienok na ešte slabších a chudobnejších. Rómov. Nevyžijete zo mzdy? Môžu za to neprispôsobiví. Nefungujú polícia, prokuratúra a súdy? Vinníkom je Kevin z Luníku IX. Gorily, mafia v bielych golieroch, korupcia, veľké rozkrádačky? Vinníkom sú osadníci z Bystrian.

Rómovia v osadách nemajú budúcnosť. Lenže tú nemá ani početná skupina majority. Nádej sa volá vzdelanie, práca, spravodlivá mzda, dostupné bývanie. Pre všetkých. Lenže to je väčší problém ako mentálna výbava a gule slovenských politikov. Problém je hlboký, dlhodobo ignorovaný. Za jedno volebné obdobie neriešiteľný. Nie je etnický. Je to problém celkovej chudoby na Slovensku.

Slovenskí politickí „myslitelia" stavili na represiu. Je populárna, vytvára ilúziu okamžitých riešení, zvyšuje preferencie. Dobre. „Prevýchova" neprispôsobivých za krátke časové obdobie je nereálna. Tlak represie, zatlačenie do kúta, narastanie trestnej činnosti. Izolácia neprispôsobivých. Ak všetkých neprispôsobivých pozatvárame, čo bude nasledovať? Chýba pointa. Bude viac a lepšie zaplatenej práce? Zlepší sa vymožiteľnosť práva? Prestane na Slovensku fungovať mafiánsko-korupčný systém? Zlepší sa život väčšiny občanov? Pochybujem. Na koho presmerujú novodobí „goebbelsovia" hnev väčšiny? Kto bude ďalším vinníkom? Národnostné menšiny, LGBT komunita, komunisti, ateisti, kresťania, židia? Kam pôjdu všetci „vinníci"? Do pracovných a prevýchovných táborov?     

Krajina je v morálnom a ekonomickom marazme. Vinníci sa nesústreďujú v segregovaných osadách. Sedia na teplých flekoch na Úrade vlády, ministerstvách a v tzv. parlamente.   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja zdolal Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.


Už ste čítali?