Pán premiér, stimulujte aj nás!

Autor: Peter Konček | 17.10.2012 o 6:37 | Karma článku: 19,87 | Prečítané:  2829x

Tak sme sa konečne dočkali istôt, ktoré nám pred voľbami nasľuboval Smer. Ak ste napríklad taký Milan Fiľo, vaše istoty patria k tým najistejším. Už dnes sa on a ešte niekoľko ďalších podnikateľov môže tešiť na to, že dovedna dostanú viac ako 121 miliónov eur!

Lekári, sestry a učitelia musia počkať, veď čo tam po pacientoch v našich nemocniciach a čo tam po deťoch. Vydržali živoriť 20 rokov, čo - to teda ešte znesú. Teraz potrebujú pomoc veľkopodnikatelia a medzinárodné korporácie! Presne tí, v prospech ktorých sa do roztrhania tela angažuje, kandidát na amerického prezidenta, republikán a kráľ amerických libertariánov Mitt Romney. Na Slovensku to robí socialista Fico.

Zoberme si napríklad také SCP Ružomberok, ktorého spoluvlastníkom je pán podnikateľ Fiľo. Tieto papierne posledné roky dosahujú zisk úbohých 20 miliónov. Ročne! Podľa Ficovej vlády si sociálne odkázaný neborák Fiľo a jeho fabrika zaslúžia stimuly vo výške 25,375 milióna eur.

Alebo taký Samsung, ktorý od roku 2006 získal od nás, daňových poplatníkov 130 miliónov eur, je na aktuálnom zozname resuscitovaných podnikov tiež. No radosť podnikať v tejto krajinke istôt a zázrakov!

Vláda nám teda objasnila spôsob, ako je možné nájsť peniaze v rozpočte. Nefrflime, že sú to len vyvolenci a prihlásme sa tiež. Stačí deklarovať investičný zámer, ktorý vytvorí alebo aspoň udrží pracovné miesta. Ak totiž toto stačilo v prípade aktuálne vybratých podnikov, môžu sa o stimul prihlásiť aj ďalší a vláda ich nemôže odmietnuť.

Preto prišiel môj známy, Robert Huran, s iniciatívou ako štedrosť vlády využiť. Stačí vyplniť dotazník na jeho stránke http://www.huran.sk/dotaznik-stimuly/ a ak sa nájdu podnikatelia, ktorí vytvoria alebo udržia aspoň tisíc pracovných miest, posunieme tieto žiadosti pánovi premiérovi. Môžete sa tak stať jedným z ďalších poberateľov spravodlivo rozdelených stimulov našej vlády.

Ukážme spoločne, že tiež vieme prispieť k tvorbe a udržaniu pracovných miest a nenechajme sa zahanbiť korporáciami a oligarchami!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako a kde sa bude očkovať ruskou vakcínou Sputnik V? (otázky a odpovede)

Mnohí lekári odmietajú prebrať zodpovednosť za očkovanie neregistrovanou vakcínou.


Už ste čítali?