Ešte mi zvýšte dane, prosím

Autor: Peter Konček | 16.10.2012 o 6:38 | Karma článku: 23,95 | Prečítané:  8027x

Žijem zo mzdy. Prvá Ficova vláda ma určila za milionára a odmenila patričnou daňou. Málokoho stretne toľko šťastia naraz. Od vtedy odvádzam takmer 50 % z ceny mojej práce na daniach a odvodoch. Odvod je tiež daň, len sa inak volá. Hovorme teda len o dani. Po zmene vlády ma premkol strach. Pravica vraj nás milionárov chráni a znižuje nám dane. Našťastie to nestihla. Robova družina je späť. Trochu nám pridali. Na daniach. Naliehavo sa však pýtam. Súdruhovia, nie je to málo?

Chcem platiť vyššie dane. Aspoň 75%. Čo som horší milionár ako francúzsky? Však Robo tam nedávno bol. Tak na čo čaká? Chcem platiť vyššie dane. Aj kolega Buffett. Mám na to niekoľko závažných dôvodov.

Viem, nepatrí sa kydať do vlastného hniezda. Aj v našej milionárskej komunite sa delíme. Na obyčajných a vyvolených. Tí vyvolení platia len symbolické (žiadne) dane. Nevadí. My obyčajní to zvýšenými daňami zatiahneme a počkáme, kým začne fungovať systém padajúceho hovna. Prepáčte. Mal som na mysli teóriu presakovania bohatstva zhora nadol.

Nutne potrebujem platiť vyššie dane. Nebudem predsa svojimi voľnými peniazmi podporovať nenásytných živnostníkov a malých podnikateľov vo svojom okolí. Ešte by vytvorili nové pracovné miesta. Viete čo by spôsobil na trhu práce dopyt po zamestnancoch? Začali by byť drzí a pýtať si vyššie mzdy. To by sme my milionári neutiahli. Mojou cieľovou daňovou skupinou sú Vladovi, Mikiho, Robovi oligarchovia. A nadnárodné korporácie. Nikto z nich síce viac peňazí nepotrebuje, ale istota sú ISTOTY. Oni najlepšie vedia čo s našimi peniazmi.

Dúfam, že moje milionárske dane nepôjdu do školstva a vedy. Plebs sa nemá vzdelávať. Plebs má makať. Vzdelaní ľudia, inovácie, technický pokrok. Viete ako by to poškodilo celú spoločnosť? Voliči by začali klásť nepríjemné otázky, podnikatelia by museli inovovať. Vzdelaná pracovná sila by zrazu požadovala spravodlivé mzdy. Ešte k tomu drzé zdravotné sestry. Hotová Sodoma - Gomora.

Naplno si uvedomujem zvýšenú potrebu peňazí na platy sudcov, prokurátorov a policajných funkcionárov. Niekto predsa musí dať do poriadku zlodejov a čiernych stavebníkov z osád, rôznych aktivistov a protestujúcich, s nami milionármi nesúhlasiacich. Goríl sa neopovážte dotknúť. Sú chrbtovou kosťou nášho systému. Sudcov spoločnosť navyše prudko diskriminuje. Nedajte sa. Bojujte za svoje. Právo, spravodlivosť, zákonnosť osral pes.

Slovensko nevyhnutne potrebuje niekoľko nových národných futbalových štadiónov. Tých niekoľko fanúšikov predsa nebude cestovať do nenávidenej Blavy. Pekne sa po krajine rozdelia. Rôzne fanúšikovské šľachty potrebujú na svoje vulgárnosti a výtržnosti nové, dôstojnejšie prostredie. Gorily tiež. Byt na Vazovovej je pasé. Čistá „šmikňa" v katakombách národného štadióna nebude problém. Ani Ples na Štadióne neznie zle. Aj na to chcem prispieť.

A propos! Zabudol som na Matricu slovenskú. Tiež potrebuje viac. Kto prichýli pohrobkov hnedej totality a nových bojovníkov za nové poriadky? Zdá sa Vám nenormálne, že štát prispieva na náckov? Omyl. Nenormálni ste Vy! Tak sa už konečne zobuďte (hej)Slováci! Ja som sa už zobudil a prispievam.

Teraz vážne. Dve veci ma trápia. Prečo máme na Slovensku ľavicu a pravicu? Obe skupiny zaviedli a silou i mocou udržiavajú rovnaký systém transferov (krádeží) peňazí od nemajetných k majetným? A kde sú moje milióny?

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?