Istota solidarity chudoby s politikmi, oligarchami, podvodníkmi...

Autor: Peter Konček | 11.6.2012 o 6:41 | Karma článku: 18,89 | Prečítané:  1519x

Netransparentné verejné obstarávania, rozkradnutý spoločný majetok , korupcia, nekompetentnosť, podvody, život na dlh, daňové úniky, nevymožiteľnosť práva, spravodlivosť v nedohľadne. Rozvrátené verejné financie, astronomický dlh. „Konsolidácia a šetrenie". Žili ste si na pomery, zaplaťte. V heslovitej podobe scenár pravidelne sa opakujúci od vzniku samostatnej banánovej republiky Slovensko.   Bez ohľadu na to, či sa momentálna vládna garnitúra tvári ľavicovo alebo pravicovo.  

Na Slovensku sa praktizuje zvrátená solidarita. 1 % rozkradne spoločné peniaze, žije si nad pomery. Zvyšok zaplatí. Osvedčený postup, v rámci ktorého sa pohybuje a bude pohybovať aj „verchuška" pod obchodnou značkou SMER. Zámerne nepoužívam ostatné prívlastky daného obchodného mena, pretože sú mätúce, klamlivé a nezodpovedajú predmetu podnikania.

Teda, ak by platila spravodlivosť a osobná zodpovednosť za rozhodnutia, konsolidácia verejných financií by mohla vyzerať aj takto:

  1. Príjem ústavných činiteľov, vysokých štátnych úradníkov by bol odvodený od stavu verejných financií. Vprípade deficitu by sa príjem znižoval orovnaké percento. Vprípade prebytku zvyšovať príjem len do zákonom stanovenej výšky. Pravidlo by sa uplatňovalo aj na parlamentné politické strany.
  2. Mimoriadny, 30 % odvod pre všetky subjekty, realizujúce verejné zákazky (o toľko sú pravdepodobne predražené) od roku 1993. Vprípade nevymožiteľnosti (napr. Interblue Group), mimoriadny odvod zaplatia zodpovední úradníci, vrátane ich rodinných príslušníkov.
  3. Počas trvania verejného dlhu, zákaz akýchkoľvek odmien vo verejnej správe.
  4. Zakázať subjektom sídliacich vdaňových rajoch, resp. snejasnou vlastníckou štruktúrou, účasť na verejných zákazkách.

 ...atď, atď. Inak povedané, 1% si zaslúži istoty. Istoty odhalenia, potrestania, vylúčenia zo slušnej spoločnosti.   

PS:  Predstava výplatnej pásky politického dinosaura na (pod) úrovni minimálnej mzdy je nesmierne príťažlivá. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?