Viete, že vyšetrovanie podpisov 99% sa skončilo?

Autor: Peter Konček | 31.5.2012 o 6:33 | Karma článku: 8,94 | Prečítané:  2272x

Neviete a ani ste vedieť nemohli. Nekonala sa žiadna tlačovka. A nikto ani nepovažoval za dôležité ospravedlniť sa sympatizantom hnutia 99%, ani jeho kandidátom. Medializácia tejto umelej kauzy totiž splnila svoj cieľ, tak čo by si niekto lámal hlavu so zákonnosťou či nebodaj slušnosťou?!

Kauza podisy 99% sa opticky začala neslávne slávnou tlačovkou Jaroslava Spišiaka. Prehľad udalostí však naznačuje, že to bolo komplikovanejšie a najmä zaujímavejšie:

23. 1. 2012 podpísala Zuzana Huttová u notárky čestné vyhlásenie, ktoré údajne ešte v ten istý deň stratila. Vo vyhlásení uviedla, že ju vraj neznáme osoby navádzali na falšovanie podpisov.

24. 1. 2012 telefonovali novinári na notársky úrad a pýtali sa, či tam bola Zuzana Hutová podpisovať nejaké čestné vyhlásenie, ktoré deň pred tým stratila.

27. 1. 2012 redaktorka SME Veronika Prušová uverejnila článok vychádzajúci z Huttovej vyhlásenia.

13. 2. 2012 podáva poslanec Peter Markovič na základe článku Veroniky Prušovej podnet na preverenie hárkov 99%.

27. 2. 2012 sa na pokyn Jaroslava Spišiaka rozbieha nezákonná policajná akcia, pri ktorej policajti navštevujú občanov aj po 22.00 h.

29. 2. 2012 vydáva vyšetrovateľ uznesenie o začatí trestného stíhania.

29. 2. 2012 - v deň vydania uznesenia - organizuje prezident PZ Spišiak tlačovku, na ktorej desať dní pred voľbami poškodil 99%.

14. 5. 2012 bolo trestné stíhanie v tichosti zastavené.

15. 5. 2012 odchádza Jaroslav Spišiak z Policajného zboru.

Vo vyšetrovacom spise je oveľa viac pikantérií, ktoré poukazujú na to, že celá kauza bola (spravodajskou) hrou namierenou proti hnutiu 99%. Cieľom bolo zidskreditovať 99% v očiach voličov a tým fakticky vyradiť hnutie z volieb.

Zuzana Huttová vyšetrovateľovi povedala, že čestné vyhlásenie malo byť jej ochranou pred osobami, ktoré sa jej vyhrážali väzením a umiestnením dcéry do detského domova. Ľudia, ktorí sa jej vyhrážali, boli údajne tí istí muži, čo ju nahovorili na falšovanie podpisov. Príbehu Zuzany Huttovej sa nedá z viacerých dôvodov veriť.

Keby napísala čestné vyhlásenie na svoju ochranu, nedopustila, aby sa jej stratilo.

Keby sa jej aj stratilo, bolo by veľkou náhodou, ak by o jeho obsahu boli už na druhý deň informované médiá.

Keby sa aj táto veľká a vysoko nepravdepodobná náhoda prihodila, Zuzana Huttová by neprijala medializáciu čestného vyhlásenia stoicky a bez náznaku protestu, že nepovolané osoby svojvoľne manipulujú s jej písomnosťou.

Na celom príbehu je tiež zaujímavé, že médiám nebol podozrivý spôsob doručenia kópie/originálu (?) údajne strateného dokumentu. Túto okolnosť polícia nepreverovala, čo je rovnako podozrivé ako vznik, strata a záhadné doručenie tohto dokumentu médiám.

Nemalo by ujsť našej pozornosti tvrdenie Zuzany Huttovej, že sa bála ľudí, ktorí ju vydierali, a preto spísala vyhlásenie. Čoho sa v skutočnosti bála? Podľa vyšetrovateľa, ktorý zastavil trestné stíhanie v kauze podpisy 99%, „nebolo preukázané spáchanie trestného činu podvodu (...) a ani iného trestného činu". Vyplýva z toho, že Huttovej sa nemohol nikto v súvislosti s podpismi vyhrážať. Tak prečo sa bála? Bol iný dôvod, pre ktorý mohla mať oprávnené obavy z toho, že ona skončí v base a jej dieťa v detskom domove? Podľa všetkého áno...

Viac informácií a viac odpovedí na otázky súvisiace s kauzou podpisy 99% nájdete tu.

Ak chce aj naďalej niekto tvrdiť, že Jaroslava Spišiaka a Zuzanu Huttovú viedla túžba po naplnení spravodlivosti, nechce vidieť, ani počuť. Triezvo uvažujúci človek - bez ohľadu na to, aký má názor na 99% - musí uznať, že Spišiak zneužil uniformu, svoje postavenie a políciu na politický boj. A za to by mal podľa zákona pykať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?