Viete, že vyšetrovanie podpisov 99% sa skončilo?

Autor: Peter Konček | 31.5.2012 o 6:33 | Karma článku: 8,94 | Prečítané:  2261x

Neviete a ani ste vedieť nemohli. Nekonala sa žiadna tlačovka. A nikto ani nepovažoval za dôležité ospravedlniť sa sympatizantom hnutia 99%, ani jeho kandidátom. Medializácia tejto umelej kauzy totiž splnila svoj cieľ, tak čo by si niekto lámal hlavu so zákonnosťou či nebodaj slušnosťou?!

Kauza podisy 99% sa opticky začala neslávne slávnou tlačovkou Jaroslava Spišiaka. Prehľad udalostí však naznačuje, že to bolo komplikovanejšie a najmä zaujímavejšie:

23. 1. 2012 podpísala Zuzana Huttová u notárky čestné vyhlásenie, ktoré údajne ešte v ten istý deň stratila. Vo vyhlásení uviedla, že ju vraj neznáme osoby navádzali na falšovanie podpisov.

24. 1. 2012 telefonovali novinári na notársky úrad a pýtali sa, či tam bola Zuzana Hutová podpisovať nejaké čestné vyhlásenie, ktoré deň pred tým stratila.

27. 1. 2012 redaktorka SME Veronika Prušová uverejnila článok vychádzajúci z Huttovej vyhlásenia.

13. 2. 2012 podáva poslanec Peter Markovič na základe článku Veroniky Prušovej podnet na preverenie hárkov 99%.

27. 2. 2012 sa na pokyn Jaroslava Spišiaka rozbieha nezákonná policajná akcia, pri ktorej policajti navštevujú občanov aj po 22.00 h.

29. 2. 2012 vydáva vyšetrovateľ uznesenie o začatí trestného stíhania.

29. 2. 2012 - v deň vydania uznesenia - organizuje prezident PZ Spišiak tlačovku, na ktorej desať dní pred voľbami poškodil 99%.

14. 5. 2012 bolo trestné stíhanie v tichosti zastavené.

15. 5. 2012 odchádza Jaroslav Spišiak z Policajného zboru.

Vo vyšetrovacom spise je oveľa viac pikantérií, ktoré poukazujú na to, že celá kauza bola (spravodajskou) hrou namierenou proti hnutiu 99%. Cieľom bolo zidskreditovať 99% v očiach voličov a tým fakticky vyradiť hnutie z volieb.

Zuzana Huttová vyšetrovateľovi povedala, že čestné vyhlásenie malo byť jej ochranou pred osobami, ktoré sa jej vyhrážali väzením a umiestnením dcéry do detského domova. Ľudia, ktorí sa jej vyhrážali, boli údajne tí istí muži, čo ju nahovorili na falšovanie podpisov. Príbehu Zuzany Huttovej sa nedá z viacerých dôvodov veriť.

Keby napísala čestné vyhlásenie na svoju ochranu, nedopustila, aby sa jej stratilo.

Keby sa jej aj stratilo, bolo by veľkou náhodou, ak by o jeho obsahu boli už na druhý deň informované médiá.

Keby sa aj táto veľká a vysoko nepravdepodobná náhoda prihodila, Zuzana Huttová by neprijala medializáciu čestného vyhlásenia stoicky a bez náznaku protestu, že nepovolané osoby svojvoľne manipulujú s jej písomnosťou.

Na celom príbehu je tiež zaujímavé, že médiám nebol podozrivý spôsob doručenia kópie/originálu (?) údajne strateného dokumentu. Túto okolnosť polícia nepreverovala, čo je rovnako podozrivé ako vznik, strata a záhadné doručenie tohto dokumentu médiám.

Nemalo by ujsť našej pozornosti tvrdenie Zuzany Huttovej, že sa bála ľudí, ktorí ju vydierali, a preto spísala vyhlásenie. Čoho sa v skutočnosti bála? Podľa vyšetrovateľa, ktorý zastavil trestné stíhanie v kauze podpisy 99%, „nebolo preukázané spáchanie trestného činu podvodu (...) a ani iného trestného činu". Vyplýva z toho, že Huttovej sa nemohol nikto v súvislosti s podpismi vyhrážať. Tak prečo sa bála? Bol iný dôvod, pre ktorý mohla mať oprávnené obavy z toho, že ona skončí v base a jej dieťa v detskom domove? Podľa všetkého áno...

Viac informácií a viac odpovedí na otázky súvisiace s kauzou podpisy 99% nájdete tu.

Ak chce aj naďalej niekto tvrdiť, že Jaroslava Spišiaka a Zuzanu Huttovú viedla túžba po naplnení spravodlivosti, nechce vidieť, ani počuť. Triezvo uvažujúci človek - bez ohľadu na to, aký má názor na 99% - musí uznať, že Spišiak zneužil uniformu, svoje postavenie a políciu na politický boj. A za to by mal podľa zákona pykať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?