Financovanie hnutia 99% - občiansky hlas

Autor: Peter Konček | 10.2.2012 o 6:44 | Karma článku: 8,01 | Prečítané:  1788x

Požiadavka na zverejnenie zdrojov financovania politických subjektov je legitímna a pre kreovanie skutočnej demokracie nevyhnutná. Prispievatelia hnutia 99% boli zverejnení v spravodajstvách elektronických médií a článkoch novín. Doteraz sú zverejnení na webe aj s dôvodmi, ktoré ich k tomu vedú. Hystéria okolo financovania hnutia sa začala zverejnením posledných prieskumov verejnej mienky. Gorily a ich nohsledi dostali strach. „Darí" sa najmä denníku, preslávenému duom Kali a Bejby, ktorý sa dodnes tvári, že spis Gorila je len bezvýznamnou epizódou a niektoré z hlavných postáv (Kaliho šéf a jeho osobný tajomník), sú vlastne obeťami spravodajských hier.

 Pravidlá hry (zákony súvisiace s voľbami a činnosťou politických subjektov) nastavili súčasní (Dzurinda, Hrušovský, Migaš, Bugár, Fico, Slota) aj bývalí  (Mečiar, Ľupták) elitní politici. Nie hnutie 99%. Môžeme si o pravidlách myslieť čokoľvek. Že sú vynikajúce (asi nie), alebo nekorektné, diskriminačné, nespravodlivé, hlúpe ... (môj názor). Všetky subjekty zúčastňujúce sa tejto paródie na demokratické voľby ich musia rešpektovať. S výnimkou, na ktorú myslí aj Ústava SR, čl. 32: „Občania majú právo postaviť sa na odpor každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené."Tisíce ľudí v uliciach, státisíce rozhorčených, nahnevaných a frustrovaných občanov svedčia o tom, že sa tak deje. Ústava SR sa pre najvyšších ústavných činiteľov stáva zdrapom papiera.

Poukážem na niekoľko zásadných rozdielov financovania kampane hnutia 99% a ostatných parlamentných strán. Prvý. Kampaň  hnutia 99% je financovaná zo súkromných legálne nadobudnutých a zdanených zdrojov. Aj drobných prispievateľov. Kampaň parlamentných strán z peňazí nás všetkých. V prípade dlhoročných parlamentných strán existuje paralelné financovanie (konštatovanie AFP, TI), s najväčšou pravdepodobnosťou z korupčnej privatizácie a predražených tendrov, teda opäť z peňazí daňových poplatníkov. Druhý. Prispievatelia hnutia 99% sú verejne známi. Mecenáši niektorých parlamentných strán, podieľajúci sa na rozkrádaní našich daní, zostávajú v ilegalite. Tretí. Niektoré parlamentné strany využívajú peniaze daňových poplatníkov (oficiálne i neoficiálne) na zabetónovanie nimi vytvoreného partokratického, korupčného, mafiánskeho systému a ochranu ich protagonistov. Hnutie 99 % na jeho likvidáciu.   

Vznikol problém. Gorily s poskokmi nepočítali s možnosťou  kumulácie dostatočného množstva ľudských i finančných zdrojov na ohrozenie ich mocenského a mediálneho monopolu. Donedávna si boli isté svojou nenahraditeľnosťou. Nepripúšťali možnosť vyvodenia trestnoprávnej zodpovednosti za spáchané zločiny. Prepočítali sa. Majú strach, že prídu o moc, imunitu, postavenie a osobnú slobodu. Preto tá hysterická a brutálna diskreditačná kampaň  v médiách.    

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?