Financovanie hnutia 99% - občiansky hlas

Autor: Peter Konček | 10.2.2012 o 6:44 | Karma článku: 8,01 | Prečítané:  1784x

Požiadavka na zverejnenie zdrojov financovania politických subjektov je legitímna a pre kreovanie skutočnej demokracie nevyhnutná. Prispievatelia hnutia 99% boli zverejnení v spravodajstvách elektronických médií a článkoch novín. Doteraz sú zverejnení na webe aj s dôvodmi, ktoré ich k tomu vedú. Hystéria okolo financovania hnutia sa začala zverejnením posledných prieskumov verejnej mienky. Gorily a ich nohsledi dostali strach. „Darí" sa najmä denníku, preslávenému duom Kali a Bejby, ktorý sa dodnes tvári, že spis Gorila je len bezvýznamnou epizódou a niektoré z hlavných postáv (Kaliho šéf a jeho osobný tajomník), sú vlastne obeťami spravodajských hier.

 Pravidlá hry (zákony súvisiace s voľbami a činnosťou politických subjektov) nastavili súčasní (Dzurinda, Hrušovský, Migaš, Bugár, Fico, Slota) aj bývalí  (Mečiar, Ľupták) elitní politici. Nie hnutie 99%. Môžeme si o pravidlách myslieť čokoľvek. Že sú vynikajúce (asi nie), alebo nekorektné, diskriminačné, nespravodlivé, hlúpe ... (môj názor). Všetky subjekty zúčastňujúce sa tejto paródie na demokratické voľby ich musia rešpektovať. S výnimkou, na ktorú myslí aj Ústava SR, čl. 32: „Občania majú právo postaviť sa na odpor každému, kto by odstraňoval demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd uvedených v tejto ústave, ak činnosť ústavných orgánov a účinné použitie zákonných prostriedkov sú znemožnené."Tisíce ľudí v uliciach, státisíce rozhorčených, nahnevaných a frustrovaných občanov svedčia o tom, že sa tak deje. Ústava SR sa pre najvyšších ústavných činiteľov stáva zdrapom papiera.

Poukážem na niekoľko zásadných rozdielov financovania kampane hnutia 99% a ostatných parlamentných strán. Prvý. Kampaň  hnutia 99% je financovaná zo súkromných legálne nadobudnutých a zdanených zdrojov. Aj drobných prispievateľov. Kampaň parlamentných strán z peňazí nás všetkých. V prípade dlhoročných parlamentných strán existuje paralelné financovanie (konštatovanie AFP, TI), s najväčšou pravdepodobnosťou z korupčnej privatizácie a predražených tendrov, teda opäť z peňazí daňových poplatníkov. Druhý. Prispievatelia hnutia 99% sú verejne známi. Mecenáši niektorých parlamentných strán, podieľajúci sa na rozkrádaní našich daní, zostávajú v ilegalite. Tretí. Niektoré parlamentné strany využívajú peniaze daňových poplatníkov (oficiálne i neoficiálne) na zabetónovanie nimi vytvoreného partokratického, korupčného, mafiánskeho systému a ochranu ich protagonistov. Hnutie 99 % na jeho likvidáciu.   

Vznikol problém. Gorily s poskokmi nepočítali s možnosťou  kumulácie dostatočného množstva ľudských i finančných zdrojov na ohrozenie ich mocenského a mediálneho monopolu. Donedávna si boli isté svojou nenahraditeľnosťou. Nepripúšťali možnosť vyvodenia trestnoprávnej zodpovednosti za spáchané zločiny. Prepočítali sa. Majú strach, že prídu o moc, imunitu, postavenie a osobnú slobodu. Preto tá hysterická a brutálna diskreditačná kampaň  v médiách.    

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?