Vymývanie mozgov. 2. časť - odborníci a osobnosti.

Autor: Peter Konček | 7.2.2012 o 11:57 | (upravené 7.2.2012 o 12:04) Karma článku: 11,34 | Prečítané:  1908x

Nedostatočné odborné zázemie, absencia osobností. To je odkaz ŠVRD strán (štandardných, vyprofilovaných, relevantných, dlhoročných strán) na adresu nových politických subjektov. Arogantnejší a nadutejší z nich hovoria o polobláznoch a šašoch. Zabudol vôl, že teľaťom bol.  Ak sa pozrieme na výsledok ich 22 ročnej „odbornej" práce, tak to nemožno označiť ani ako zlý vtip. Predpokladám, že väčšina skutočných odborníkov, vidiac hnus a nezáujem o odborné riešenia v slovenskej najvyššej politike, rezignovala.

Pôsobenie tzv. osobností v najvyšších politických poschodiach, taktiež nemožno považovať za terno. Ich úsilie väčšinou začalo a zároveň skončilo zvolením do najvyššieho zákonodarného zboru. V lepšom prípade neškodili. V horšom sa poriadne strápnili a negovali aj to pozitívne, čo v predchádzajúcej kariére dosiahli. Ako prostoreký Vinco.

Nezaujímajú ma drísty ŠVRD  strán, ani ich riešenia. Žiadne nemajú. Spomeniem len niekoľko faktov hovoriacich za všetko:

  1. takmer 400 tisíc nezamestnaných s potenciálom rastu,
  2. jeden znajväčších vynútených exodov Slovákov za prácou v histórii (cca 250 tisíc),
  3. napriek vysokej produktivite práce, štatisticky najčastejšia mzda slovenského zamestnanca vo výške 500 eur brutto, ktorá nezodpovedá ani hranici chudoby v Nemecku (800 eur),
  4. každoročný rozpočtový deficit aj v rokoch vysokých rastov HDP,
  5. vysoká zadlženosť, spôsobujúca neschopnosť splácať istinu dlhu, splatnosť úrokov v roku 2012 vo výške 1,3 miliardy eur,
  6. ročné daňové úniky len na nepriamych daniach (priznané ministrom financií) vo výške 1,5 miliardy eur,
  7. verejné obstarávania, z dôvodu kradnutia, každý rok predražené zhruba o 1 miliardu eur.
  8. v predposlednom roku rozpočtového obdobia EÚ, čerpanie eurofondov na 25%

Tomu sa nehovorí odbornosť, ale BEZZRADNOSŤ. Jediné, čo naše „elity" zvládli dokonale, je systém korupcie a rozkrádania.

Slovensko má dostatok odborníkov.  Zatiaľ. Ide o to, či im dokážeme vytvoriť podmienky na prácu. Aj tým, ktorí odišli do zahraničia za lepšími podmienkami. Nielen finančnými.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?