Nevyplním sčítací formulár. Ukrižujte ma.

Autor: Peter Konček | 19.5.2011 o 6:49 | Karma článku: 17,29 | Prečítané:  7641x

Vraj sa bude šetriť. Blud. Množstvo údajov, ktoré máme vyplniť, má štátna moc k dispozícii. Plytvanie verejnými zdrojmi mi skutočne dvíha tlak. Dôvodov, ktoré ma vedú k ignorácii tzv. sčítania obyvateľov, domov a bytov je pochopiteľne viac.

Nemám istotu, že zozbierané údaje nebudú zneužité. Známe sú kauzy s prístupovým heslom k databáze NBÚ, na ulici pohodené USB kľúče z obranného ministerstva, únik maturitných tém ... Úradníci už zdefraudovali onakvejšie veci. V tomto štáte je všetko na predaj. Informácie nevynímajúc.

Anonymita je chimérou. Nejde len o identifikačný kód. Vyplnením dátumu narodenia, miesta trvalého bydliska, zamestnania, názvu a sídla zamestnávateľa, stávam sa jednoznačne identifikovateľným. Pýtam sa, koľko občanov s takými identifikačnými znakmi býva v 22 tisícovej mestskej časti ?

Chýba mi aj pointa celej akcie. Ako exekutíva využije získané údaje ? Ak zistí, že nemáme kde bývať, nevlastníme autá, používame latrínu a sme nevzdelaní, zvýši nám životnú úroveň ? Pochybujem. Alebo naopak. Zistením, že všetci vlastníme domy, autá, počítače, zvýši nám dane, aby sme tak veľmi nevyskakovali ? To najskôr.

Dnes sa Štatistický úrad vyhrážal šíriteľom názorov na sčítanie použitím zákona. Tak to „su klidné".Ak je napísaný slovensky štandardne, teda zle, nemám obavy. Ak sa mýlim, hľadám právnika, pre ktorého bude spor so štátnou mocou prestížnou záležitosťou.  

PS:  Pri budúcom sčítaní navrhujem zisťovať, ako často a hlavne, s kým si občania SR menia spodnú bielizeň. Týmto údajom, na rozdiel od aktuálne požadovaných, žiadna verejná inštitúcia nedisponuje. Zatiaľ.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?