Dôvody opakovaných klamstiev slovenských politikov.

Autor: Peter Konček | 17.5.2011 o 6:46 | Karma článku: 9,47 | Prečítané:  1683x

Klamstvá, podvody a krádeže verejných financií nie sú ojedinelým javom slovenských politických špičiek. Skôr sú tendenciou, respektíve ich každodenným spôsobom práce. Nechcem to dokazovať na konkrétnych príkladoch, pretože sú všeobecne známe a dvadsaťstranový blog by nikto nečítal.

Viac ma zaujímajú príčiny, dôvody a pohnútky ich neetického, amorálneho a trestne stíhateľného správania. Okrem notoricky známych, ako mečiarovská volebná legislatíva, väčšinou súčasných politických papalášov ohnivo kritizovanou a dodnes nimi aplikovanou, absencia pozitívnych charakterových vlastností jednotlivcov, mafiánske praktiky v biznise a politike, nevymožiteľnosť práva ..., je tu jedna podstatná. Zrejme sa to niekomu nebude páčiť, ale na vine sme MY, občania Slovenskej republiky. Voliči i nevoliči.

Uznávam, všetci sme omylní. Aj pri volebnom akte. Prebieha to asi takto. Oligarchovia vlastniaci politikov a médiá, nám pred voľbami nasľubujú nezmysly. Počas výkonu štvorročného mandátu sa ukáže, že nikto tie sľuby nemyslel vážne. Kradne sa, klame, podvádza a korumpuje len tak fičí (ficí). Z nakradnutých peňazí nám pred ďalšími voľbami vymyjú mozgy až tak, že im opäť dáme mandát. V štvorročných periódach sa divadlo opakuje. To už nie je voličský omyl, ale diagnóza. Psychiatri ju vedia celkom presne stanoviť.

Aj nevoliči sú vinní.  Časť je poriadne znechutená a neúčasťou vo voľbách vyjadruje svoj protest. Neuvedomujúc si, že neuplatnením volebného práva v podstate posilňuje moc politickej mafie, ktorú by najradšej videla v base.

Výhovorky typu nemám koho voliť ako argument neberiem. Vždy je alternatíva. Chce to tri veci. Prekonať vlastnú lenivosť, používať mozog a nepodľahnúť marketingu podvodníkov. V krajnom prípade dať do obálky miesto kandidátky krátky odkaz. Jeho znenie je tak isto voľbou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?