Súdnictvo v poriadnych exkrementoch. My tiež.

Autor: Peter Konček | 3.2.2011 o 12:53 | (upravené 3.2.2011 o 12:59) Karma článku: 12,67 | Prečítané:  1179x

Slovenské súdnictvo dlhodobo nepatrí  k inštitúciám, ktoré by obsadzovali popredné priečky dôveryhodnosti občanov Slovenska. Oprávnene. Rozsah morálnej deštrukcie slovenských sudcov som nedávno naplno pochopil až pri počúvaní relácie Z prvej ruky (SRo,18.1.). Neviem, či prezidentka Združenia sudcov Slovenska, pani Bystrianská, prezentovala názory všetkých členov menovanej stavovskej organizácie.  Ak áno, tak sme v pekných  exkrementoch.  

Tzv. diskriminačné žaloby o odškodnenie 700 sudcov (cca po 100.000 eur = 70 miliónov eur), odôvodňovala tým, že vlastne nejde o peniaze, ale o zníženie vážnosti a dôstojnosti  sudcov. K tomu malo dôjsť určením nižších platov ako v prípade sudcov špecializovaného trestného súdu. Na otázku moderátora, akú vážnosť a dôstojnosť má na mysli, keď dôveryhodnosť slovenského súdnictva naposledy dosiahla 29 %(resp. nedôveryhodnosť 71 %), pani prezidentka s prezentovaným výsledkom prieskumu vyslovila spokojnosť. Argumentovala tým, že polovica účastníkov súdneho konania je s rozhodnutím sudcu prirodzene nespokojná. Takže takmer 30 % dôveryhodnosti z polovičky spokojných s rozhodnutím sudcu, je veľmi pekné číslo. Naozaj brilantná logika. Má však jednu chybu. Aby to bola pravda, museli by byť všetci respondenti účastníkmi súdneho konania. Čo isto neboli.

Ešte krajšie zdôvodnenie vyslovila v súvislosti s 10 % znížením platov sudcov. To, že sú verejné financie v zlom stave, nie je problém sudcov. Stav verejných financií nevedia sudcovia priamo ovplyvniť, takže nevidí dôvod na solidaritu v podobe 10 % zníženia platov. Ak sudca nevidí priamu súvislosť medzi svojim rozhodovaním (resp. nerozhodovaním) a stavom verejných financií, tak to je naozaj silná káva. Takže sa Vám to pani prezidentka pokúsim vysvetliť. Jednoducho a tak, aby to pochopilo aj Vaše veličenstvo.   Ak sudca vlastným pochybením nechá na slobode členov organizovanej zločineckej skupiny, má to priamy vplyv na verejné financie. Alebo si myslíte, že príjmy z vydierania, prostitúcie, obchodu s drogami evidujú v oficiálnom účtovníctve a odvádzajú z neho dane a odvody ? Ak podvodník s nadmernými odpočtami DPH podplatí sudcu, miesto basy pácha ďalej trestnú činnosť, nemá to priamy vplyv na stav verejných financií ? Z akých zdrojov sa asi vypláca odškodné pre občanov spôsobené neodôvodnenými prieťahmi  v súdnom konaní ? Čo ste sa s koňom zrazili ?

Kolega bloger nedávno napísal výborný článok o 700 nenažrancoch. Dodal by som ešte niečo o ignorantoch, nadradencoch, darmožráčoch a morálnom suteréne. Netýka sa sudcov, ktorí to vidia inak ako pani Bystrianska.           

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TRNAVA

Trnavskí policajti zastrelili muža, ktorý mal šéfovať bankomatovej mafii

Obeťou policajnej streľby v obci Opoj je 42-ročný Ján Golis.

KOMENTÁRE

A toto vám ako napadlo, pani Nicholsonová?

Kým Pašku musela schladiť Laššáková, Nicholsonovú poslal do reality Galko.

TECH

Teoretická astrofyzika dosiahla truiumf, našli kilonovu

Ďalekohľady zachytili prvý optický náprotivok zdroja gravitačných vĺn.


Už ste čítali?