Žili ste si nad pomery, tak plaťte !

Autor: Peter Konček | 18.1.2011 o 16:24 | Karma článku: 13,04 | Prečítané:  2656x

Slovensko žilo v minulosti nad pomery a teraz to musíme zaplatiť. Tvrdia to ako jeden vláda, bankoví analytici a niektorí ekonómovia.  Nemám rád zovšeobecňovanie. Preto si naliehavo kladiem dve zásadné otázky. Kto si žil na Slovensku(a stále žije) nad pomery a kto to reálne všetko zaplatí.

Identifikovať prvú skupinu nebude vôbec ťažké. Najlepšie sú na tom skutoční vládcovia SR - vplyvné privátne podnikateľské subjekty, respektíve ich vlastníci. Majú svoje kone vo vláde, v parlamente, v podnikoch s účasťou štátu, v samospráve, na súdoch, prokuratúre, atď.  Trápia ich dva problémy. Aby peniaze daňových poplatníkov pretekali na ich účty čo najdlhšie a v čo najvyšších možných objemoch. Horšie sú na tom celoslovenské, regionálne politické a úradnícke elity. Prácne vymýšľajú zákony (VZN), ktoré to všetko umožnia. Ak sa náhodou niečo prevalí, musia vymyslieť rozprávku pre voličov. Na rozdiel od ekonomických elít, musia odpovedať na otázky a nemôžu sa skryť. A čo s peniazmi, ktoré ani zďaleka nezodpovedajú ich príjmom ?  Samé starosti.      

Ak si uvedomíme slovenskú (nielen) realitu, logicky identifikujeme aj druhú skupinu. Platiť budú tí, ktorí nepatria do prvej. Tak rozhodla súčasná vládna garnitúra prostredníctvom zákona o ŠR na rok 2011. Problémom je, že účet za žúrku predchádzajúcich darebákov vystavila  nezúčastneným.  Tá bývalá by to urobila rovnako. Parafrázujúc slová slovenskej korupčnej legendy, môžeme konštatovať, že veci môžeme brať alternatívne, pretože pozadie je stále rovnaké.

Za predchádzajúcej, akože ľavicovej vlády, sa kradlo a korumpovalo, len tak fičalo. SMER má podporu 40% voličov. Tá, ktorá vzišla v ostatných parlamentných voľbách , robila pred ňou to isté. Možno nie až tak brutálne. To však nevieme isto a taktiež je to neospravedlniteľné. Čiže opäť alternatíva. Darebáci, striedajú pri moci darebákov. Nezdá sa Vám to nelogické, hlúpe, absurdné, poburujúce ?

Naši južní susedia (niektorí) majú pre Slovákov isté pejoratívne označenie.  Keď však vidím, čo si sami zvolili, uvedomujem si, že sme hlúpi takpovediac medzinárodne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Barrandov. Televízia, kam Babiš a Zeman utekajú pred dotieravými otázkami

Politické diskusie nemajú na Barrandove veľkú sledovanosť, no sú lacné a zvyšujú prestíž moderátora.

DOMOV

Bitkári v škole v Demandiciach skončili, spolužiaci aj tak pykajú

Žiaci z obcí Lontov a Ipeľský Sokolec naďalej chodia do Demandíc.

KOMENTÁRE

Fico aj Danko sa zmenia na vítačov. To si pozrieme

Blíži sa čas, keď vláda bude musieť obhájiť príchod ekonomických migrantov.


Už ste čítali?