Vyhodili vás niekedy z fitka? Nie? V Goleme máte šancu

Autor: Peter Konček | 1.11.2015 o 13:04 | Karma článku: 11,81 | Prečítané:  5467x

Nedávno prebehli v médiách správy o blízkej priestorovej teleportácii ľudí. V Goleme sú ďalej. Včera ma teleportovali v čase. Hlboko pred rok 1989. Predstavte si situáciu. Máte zakúpený vstup do fitnes a predsa si nezacvičíte. 

Príbeh končiaci fotkou. Koncovka série zlých rozhodnutí, arogancie a ignorovania zákazníka. 

Na začiatku bol kreditný systém. V exponovaných časoch platíte viac, v ostatných logicky menej. Cvičíte podľa času, potreby a chuti. Super. Až do jedného dňa. Nevpustia vás, pokiaľ si nekúpite časovo (31 dní) ohraničený golempass. V lacnejšej verzii cvičíte neobmedzene v určených časoch, v drahšej si môžete čas vybrať. Navonok super. Ak ste rentierom, študentom, nezamestnaným, neochoriete, neodcestujete, apod. Inak zdraženie o desiatky percent. Očakávate, že dočerpáte službu, ktorú ste si zakúpili alebo vrátenie nevyčerpaného kreditu. Omyl. Nachádzate sa v slovenskom „podnikateľskom“ prostredí. Zabudnite na slušnosť a korektnosť. Máte dve možnosti. Oželieť nevyčerpaný kredit alebo si kúpiť produkty, ktoré nepotrebujete a nechcete. Minimalizujete straty a volíte druhú možnosť. Príbeh nekončí.

Po niekoľkých návštevách vás opäť do fitka nevpustia. Potrebujú identifikáciu. Občianskym sa nedá (zákon), tak sa musíte odfotiť. Kladiete si otázky. Kde sa to skončí? Nabudúce to bude DNA, ranný moč alebo stolica? Stáva sa z fitka režimové pracovisko silových zložiek? Dosť. Game over. Odchádzam frustrovaný a ponížený.

Potom pochopím. Slovák je tvor vynaliezavý. Zistil, že na anonymný golempass môže každý deň chodiť ktokoľvek. Soudruzi (manažéri) z Golemu niekde urobili chybu.

Dohodnuté pravidlá sa medzi slušnými ľuďmi dodržiavajú. Môžu sa zmeniť, ak zúčastnení súhlasia. Golem menil pravidlá počas hry jednostranne a dôsledky prenášal na klienta. Nekorektné a neakceptovateľné.

Skoro rok a pol som chodil do Golema rád. Personál bol milý a ústretový. Dostal som možnosť reklamácie. Kašlem na to. Už nechcem mať s týmto zariadením nič spoločné. Vanie z neho paškovská arogancia. Zriaď si fitko a môžeš všetko. 

Často počúvam, že podnikanie na Slovensku by bolo fasa, ak by to toho nekafrali Brusel, vláda, parlament, úrady. Čo aj viem. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?