Politické kocúrkovo II – povinné alkoholtestery

Autor: Peter Konček | 11.9.2014 o 5:38 | Karma článku: 9,55 | Prečítané:  1041x

Pijani za volantom si zo zákonov a policajtov evidentne nerobia ťažkú hlavu. Dôsledkom sú ťažké zranenia, straty na životoch a majetkoch občanov. Politickú a policajnú vrchnosť  to na počudovanie trápi. Pri rozmýšľaní nad represiou používajú „štandardnú“ papalášsku logiku. Za volantom chľastá niekoľko tisíc (desaťtisíc) vodičov. Preto treba potrestať všetkých. Zavedieme povinné alkoholtestery.  

Ani pri vysokom stupni empatie, nie je možné preniknúť do hĺbky uvažovania hore uvedených „elít“. Možno ich logika myslenia vyzerá takto. Pijačina v krčme buchne 5 pív a 5 borovičiek. Príde k autu, vyberie alkoholtester a zistí, že má vypité. Zamkne auto a uvedomelo sa vyberie do cieľa cesty pešo (taxíkom, verejnou dopravou ...). Sci – fi? Pre normálnych áno.

Podobné je to aj pri zvyškovom alkohole. Koľko vodičov po zistení, že má v krvi zvyškový alkohol odstaví auto? Koľko to riskne?

Aj napriek absurdnosti, má celá situácia istú vnútornú logiku. Logiku „štandardných“ politikov a úradníckych hodnostárov. Na Slovensku je ku koncu roka 2013 evidovaných viac ako 2,5 milióna vozidiel (zdroj MV SR):

(MV SR)

Cena jedného testera nebude nižšia ako 20 eur. Možno bude treba tester certifikovať. Možno má minimálnu dobu expirácie. Možno sa v pravidelnej dobe zmení vyhláška, ktorá určí aké alkoholtestery budú akceptované a bude ich treba vymeniť. Medzi bratmi, ide o opakovateľný biznis minimálne za 50 miliónov eur. Politici a úradníci na výplatných páskach lobistov, predajú za niekoľko sto tisíc eur aj vlastnú mater. Doživotná renta pre vyvolených. Možno nie, ak zvíťazí zdravý rozum. Síce výnimočne, ale stáva sa. Aj na Slovensku.     

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Zadotuje kúpu áut

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom. Tam mali dostať peniaze vo výške štyritisíc eur.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

PLUS

Úder z neznámeho sveta. Ako vnímali križiacke výpravy moslimovia

Veľká vojna z pohľadu nepriateľa Európy.


Už ste čítali?