Môj privátny manuál pre voľbu prezidenta

Autor: Peter Konček | 29.1.2014 o 6:38 | Karma článku: 14,01 | Prečítané:  1211x

Nepristúpim na stupídnu hru na primárky slovenskej impotentnej kvázi pravice. Najmä ak hlavný favorit na prezidenta je asi taký ľavičiar, aký je kresťan - katolík. Nedám sa vmanipulovať do antifico referenda. Voliť kandidáta na prezidenta len preto, že sa nevolá Fico je rovnako trápne. Hrozí totiž zvolenie osoby s podobným gorilím genetickým základom.  

Vybrať z pätnástich kandidátov nie je jednoduché. Úvodom použijem vylučovaciu metódu. Diskvalifikovaní sú dlhoroční „štandardní" a retro politici, priamo zodpovední za morálnu, ekonomickú, sociálnu a kultúrnu devastáciu Slovenska. Neakceptujem opakované a nikdy nesplnené sľuby o tom ako sa všetko zmení (dokonca aj samotný kandidát), aké majú fantastické vízie a riešenia. Nenechám zo seba robiť debila. Do zoznamu diskvalifikovaných pridávam aj tzv. občianskych kandidátov. V priamej voľbe občanmi sa neobťažovali vypýtať si od nich nomináciu do súťaže. Za možných kandidátov ich posunulo pätnásť nadľudí z parlamentu. Aby som to uzatvoril, konkrétne škrtám mená Bárdos, Čarnogurský, Fico, Hrušovský, Kňažko, Melník, Osuský, Šimko.

Zoznam možných kandidátov sa radikálne zúžil. Vyberať budem podľa vlastných kritérií. Prezident nesmie klamať a dokáže priznať chybu. Má víziu o spravodlivom usporiadaní spoločnosti. Má vlastný názor a silu vzoprieť sa súčasnému stranícko - oligarchickému mafiánskemu systému.  Je empatický voči slabším a menšinám. Vyznáva hodnoty humanizmu, slobody, solidarity. Nepredvádza účelové hodnotové kotrmelce.

Som náročný? Áno, veď ide o hlavu štátu. Nebudem robiť kompromisy. Žiadne menšie zlo. Žiadne maistreamové rozhodnutia. Nechcem sa hanbiť za svoju voľbu. „Môj" prezident určite nebude totálne ideálny. Taký ani neexistuje. Latku slušnosti, ľudskosti a morálky však určite nepodleziem.

Môj privátny manuál nepodlieha žiadnemu autorskému zákonu, duševnému vlastníctvu, nie je chránený  ochrannou známkou ani patentom. Ponúkam ho na využitie všetkým záujemcom.

Aký bude výsledok? Včas dám vedieť.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?