Detencia – šanca pre Slovensko

Autor: Peter Konček | 5.6.2013 o 6:16 | Karma článku: 16,17 | Prečítané:  1193x

Situácie je vážna. Vyžaduje si trvalú izoláciu istej, bohužiaľ nemalej skupiny. Skupiny darebákov, ktorá za 23 rokov pripravila väčšinu slovenských občanov o ilúzie, sny a nádej na slušný život. Prezident, poslanec, minister, sudca, prokurátor, oligarcha... Každý si môže vybrať.  

Rozostavaná nemocnica Rázsochy. Vhodný priestor. Veľkosťou aj teritoriálnym umiestnením. Detenčný ústav s veľkým centrálnym pavilónom. Názov? Pavilón Goríl. Zmestia sa sem všetci (dúfam) a všetky diagnózy. Psychopati, kleptomani, schizofrenici, papaláši trpiaci syndrómom mocenskej pýchy. Všetko nezvratné stavy.

Žiadne výberové konanie na dostavbu ústavu. Niekoľkonásobné predraženie sa vyplatí. Budúce finančné úspory budú nevyčísliteľné. Nehovoriac o duševnej pohode celej populácie.

Šance sa majú využívať. Platí aj pre banditov. Príde čas, keď sa občania zobudia zo zlého sna. Príde čas, keď túžba po spravodlivosti zvíťazí nad strachom a rezignáciou. Potom sa pre darebákov stane  pobyt v detenčnom ústave  zbožným želaním.

Poznámka:

detencia - držba, držanie vo väzbe, zadržanie, zdržanie; stav, keď osoba ovládne nejakú vec, ktorú nevlastní, a zaobchádza s ňou ako s cudzou (zdroj: www.cudzieslova.sk)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť Slovenských elektrární voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

KOMENTÁRE

Obamova milosť je varovaním pred Trumpom

Súcit so slabšími nie je Trumpovou silnou stránkou.


Už ste čítali?