Detencia – šanca pre Slovensko

Autor: Peter Konček | 5.6.2013 o 6:16 | Karma článku: 16,17 | Prečítané:  1191x

Situácie je vážna. Vyžaduje si trvalú izoláciu istej, bohužiaľ nemalej skupiny. Skupiny darebákov, ktorá za 23 rokov pripravila väčšinu slovenských občanov o ilúzie, sny a nádej na slušný život. Prezident, poslanec, minister, sudca, prokurátor, oligarcha... Každý si môže vybrať.  

Rozostavaná nemocnica Rázsochy. Vhodný priestor. Veľkosťou aj teritoriálnym umiestnením. Detenčný ústav s veľkým centrálnym pavilónom. Názov? Pavilón Goríl. Zmestia sa sem všetci (dúfam) a všetky diagnózy. Psychopati, kleptomani, schizofrenici, papaláši trpiaci syndrómom mocenskej pýchy. Všetko nezvratné stavy.

Žiadne výberové konanie na dostavbu ústavu. Niekoľkonásobné predraženie sa vyplatí. Budúce finančné úspory budú nevyčísliteľné. Nehovoriac o duševnej pohode celej populácie.

Šance sa majú využívať. Platí aj pre banditov. Príde čas, keď sa občania zobudia zo zlého sna. Príde čas, keď túžba po spravodlivosti zvíťazí nad strachom a rezignáciou. Potom sa pre darebákov stane  pobyt v detenčnom ústave  zbožným želaním.

Poznámka:

detencia - držba, držanie vo väzbe, zadržanie, zdržanie; stav, keď osoba ovládne nejakú vec, ktorú nevlastní, a zaobchádza s ňou ako s cudzou (zdroj: www.cudzieslova.sk)

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?