Tragikomédia roka – bľabotanie ožratého poslanca Senka

Autor: Peter Konček | 31.12.2012 o 10:05 | (upravené 31.12.2012 o 10:17) Karma článku: 17,45 | Prečítané:  1619x

Ján Senko je mojim súkromným favoritom na tragéda a komika roka 2012. Kým sa v práci (parlamente) neožral, nepočul som takéto meno. Predpokladám, že 99 % voličov taktiež.  Vrúcny vzťah k alkoholu vo vysokej politike sme tu už mali. Tragickým sa stal spôsob obhajoby vlastného nezodpovedného (protizákonného?) konania.

Zákonodarca vo svojej opileckej prostote prezradil, že do stavu „na šrot" sa dostal vypitím pohára vína na poobedňajšom obchodnom rokovaní. Aké obchodné rokovanie? V prospech koho? Aký subjekt pán poslanec zastupoval? S kým robil biznis? Nemajú členovia najvyššieho zákonodarného zboru aktívne podnikanie zo zákona zakázané?

Pán poslanec ako podnikateľ oficiálne nefiguruje v žiadnom registri, respektíve ako živnostník má pozastavenú činnosť. Napriek tomu má obchodné rokovanie. Zaujímavé a znepokojujúce. Asi málo znepokojujúce pre Mandátový a imunitný výbor NR SR alebo pre Výbor NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií. Zrejme nič nehovoriace tzv. mienkotvorným médiám, ktoré už dávno neplnia funkciu strážcov demokracie. Čo voliči? Zabávali sa a možno niektorí trochu pohoršovali. Zrátané a podčiarknuté. Príslušník najvyššieho zákonodarného zboru za peniaze daňových poplatníkov v práci chľastá, robí si biznis a nikoho to netrápi. Prečo? Pretože robiť biznis v politike je normálne. Tak, ako sa striedajú deň a noc. Pretože najvyššie politika už dávno nie je o záujmoch voličov, ale o záujmoch oligarchie. Pretože Gorily v politike sú realitou a voličmi akceptovanou samozrejmosťou.

PS: Na Silvestra sa patrí trochu veselosti. Pridám jeden starý, trochu modifikovaný a bohužiaľ stále   aktuálny vtip:

Dlhodobo nezamestnaný telefonuje do kancelárie NR SR:

  • Dobrý deň. Som niekoľko rokov nezamestnaný a počul som, že sa uvoľnilo miesto poslanca. Mal by  som o to miesto záujem.
  • Vy ste debil?
  • A to je podmienka?
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?