Gorily, žraloky, SIS a iné finančné skupiny (zvery).

Autor: Peter Konček | 28.12.2011 o 6:45 | Karma článku: 14,48 | Prečítané:  4242x

Zverejnenie záznamu z akcie SIS, pod krycím názvom Gorila, malo zrejme na Slovensku spôsobiť šok. Dokument ukázal, čo je podstatou veľkej politiky na Slovensku. Kšefty, korupcia, rozkrádanie. Organizovaný zločin na najvyššej úrovni.  Ukázal, kto má v rukách skutočnú moc. Finančné skupiny diktujú najvyšším ústavným činiteľom kto, s kým a za koľko. Ostalo ticho a strach. Ticho v médiách a strach vo verejnosti.

Ilúzie o slovenských médiách už dávno nemám. Povinnú jazdu splnili. Predstava, že v spravodajstve televízie, v portfóliu jednej zo zainteresovaných finančných skupín, sa nájde investigatívny novinár a začne sa v tom vŕtať, patrí do oblasti sci-fi. Verejnoprávne médium, ovládané politikmi, drží bobríka mlčanlivosti. Trojuholník, politik - oligarcha - médium, plní svoju nezastupiteľnú funkciu. Udržiavať občanov v poslušnej nevedomosti. A baviť ho.

Nikto zo zainteresovaných nepotvrdí pravdivosť dokumentu. Sú všetko iné, len nie blázni. Bývalý a budúci generálny prokurátor povedal, že nie je autentický. Ktosi sa vyjadril, že je to podvrh, pretože dokumentu chýba hlavička. Kašlem na autenticitu i na hlavičku. Dokument je významný svojim obsahom. Dôkazy, potvrdzujúce jeho pravdivosť, sa neobjavia. Žijeme v neslobodnej krajine. Občan dôkazy nepotrebuje. Nie je sudca, je volič.

99 % občanov je presvedčených o skorumpovanosti súčasných slovenských politikov. Záleží len na nich, čo si v najbližších voľbách vyberú. Gangsterský kapitalizmus, reprezentovaný „štandardnými, vyprofilovanými, dlhoročnými, relevantnými"  parlamentnými politickými stranami. Alebo zmenu.  Skutočne demokratickú, otvorenú a spravodlivú spoločnosť pre každého. Nie pre 1% vyvolencov.

PS:  Ak ešte niekto nepozná protagonistov mafiánskych praktík na najvyššej úrovni, tak tu sa s nimi podrobne oboznámi:  http://skgorila.tumblr.com/ .  Ďalšie šírenie dokumentu môže prospieť k ozdraveniu spoločnosti. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?