Nadradenosť, výnimočnosť a predurčenosť politickej rasy.

Autor: Peter Konček | 20.12.2011 o 6:43 | (upravené 20.12.2011 o 6:49) Karma článku: 14,96 | Prečítané:  2242x

Na nedávnom sneme Smeru v plamennom prejave Vodcu, okrem iných nezmyslov, odzneli aj tieto slová. Citujem: „Politickí brojleri, poloblázni, dobrodruhovia, ak ich demokracia vtlačí do parlamentu, musia zostať na okraji politickej scény bez možnosti ovplyvňovať chod štátu. Inak je Slovenská republika v ohrození a v nebezpečenstve."  Zároveň označil tzv. vyprofilované strany nezodpovedajúce vyššie citovanému hodnoteniu - SDKÚ, KDH, MOST-HÍD. Podľa Vodcu sú hodné jeho blahosklonnej pozornosti.

Taký je vodcov odkaz. Určil, koho majú osprostelí  občania voliť. Určil, kto je najmúdrejší, najschopnejší, najpovolanejší vládnuť hlúpemu stádu. Ostaní sú nežiadúci, neprijateľní  a nebezpeční pre demokratické zriadenie. Vrátane ich voličov. Toto sa neudialo na zjazde nacistickej NSDAP, založenej na antisemitizme a vízii Veľkého Nemecka. Toto sa udialo v decembri 2011 na sneme strany, vraj sociálno-demokratickej, založenej na vízii Veľkej koalície. Nikto sa neozval. Ani vodcovia najdemokratickejších a najkresťanskejších strán. Dokonca ani večne slušný Lebo Béla, stále niečo spájajúci, hoci nikto nevie čo. Sú pokakaní z obavy, že nebudú pozvaní k švédskemu stolu, pod krycím názvom verejné financie. Spotení od strachu radšej mlčia. Neozvali sa strážne psy demokracie, analytici, občianski aktivisti, disidenti, veční rebeli.

Snem neodsúhlasil výsledky budúcoročných volieb. Nezvládnuté. Nad papalášskym stolom snemujúcej strany chýbalo už len neslávne známe heslo: „ Arbeit macht frei !"  A vo voľbách v roku 2012 absentuje jednotná kandidátka Národného frontu.

PS: Mám obavy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť Slovenských elektrární voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

KOMENTÁRE

Obamova milosť je varovaním pred Trumpom

Súcit so slabšími nie je Trumpovou silnou stránkou.


Už ste čítali?