Nadradenosť, výnimočnosť a predurčenosť politickej rasy.

Autor: Peter Konček | 20.12.2011 o 6:43 | (upravené 20.12.2011 o 6:49) Karma článku: 14,96 | Prečítané:  2240x

Na nedávnom sneme Smeru v plamennom prejave Vodcu, okrem iných nezmyslov, odzneli aj tieto slová. Citujem: „Politickí brojleri, poloblázni, dobrodruhovia, ak ich demokracia vtlačí do parlamentu, musia zostať na okraji politickej scény bez možnosti ovplyvňovať chod štátu. Inak je Slovenská republika v ohrození a v nebezpečenstve."  Zároveň označil tzv. vyprofilované strany nezodpovedajúce vyššie citovanému hodnoteniu - SDKÚ, KDH, MOST-HÍD. Podľa Vodcu sú hodné jeho blahosklonnej pozornosti.

Taký je vodcov odkaz. Určil, koho majú osprostelí  občania voliť. Určil, kto je najmúdrejší, najschopnejší, najpovolanejší vládnuť hlúpemu stádu. Ostaní sú nežiadúci, neprijateľní  a nebezpeční pre demokratické zriadenie. Vrátane ich voličov. Toto sa neudialo na zjazde nacistickej NSDAP, založenej na antisemitizme a vízii Veľkého Nemecka. Toto sa udialo v decembri 2011 na sneme strany, vraj sociálno-demokratickej, založenej na vízii Veľkej koalície. Nikto sa neozval. Ani vodcovia najdemokratickejších a najkresťanskejších strán. Dokonca ani večne slušný Lebo Béla, stále niečo spájajúci, hoci nikto nevie čo. Sú pokakaní z obavy, že nebudú pozvaní k švédskemu stolu, pod krycím názvom verejné financie. Spotení od strachu radšej mlčia. Neozvali sa strážne psy demokracie, analytici, občianski aktivisti, disidenti, veční rebeli.

Snem neodsúhlasil výsledky budúcoročných volieb. Nezvládnuté. Nad papalášskym stolom snemujúcej strany chýbalo už len neslávne známe heslo: „ Arbeit macht frei !"  A vo voľbách v roku 2012 absentuje jednotná kandidátka Národného frontu.

PS: Mám obavy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?