Nevyplním sčítací formulár. Ukrižujte ma.

Autor: Peter Konček | 19.5.2011 o 6:49 | Karma článku: 17,29 | Prečítané:  7636x

Vraj sa bude šetriť. Blud. Množstvo údajov, ktoré máme vyplniť, má štátna moc k dispozícii. Plytvanie verejnými zdrojmi mi skutočne dvíha tlak. Dôvodov, ktoré ma vedú k ignorácii tzv. sčítania obyvateľov, domov a bytov je pochopiteľne viac.

Nemám istotu, že zozbierané údaje nebudú zneužité. Známe sú kauzy s prístupovým heslom k databáze NBÚ, na ulici pohodené USB kľúče z obranného ministerstva, únik maturitných tém ... Úradníci už zdefraudovali onakvejšie veci. V tomto štáte je všetko na predaj. Informácie nevynímajúc.

Anonymita je chimérou. Nejde len o identifikačný kód. Vyplnením dátumu narodenia, miesta trvalého bydliska, zamestnania, názvu a sídla zamestnávateľa, stávam sa jednoznačne identifikovateľným. Pýtam sa, koľko občanov s takými identifikačnými znakmi býva v 22 tisícovej mestskej časti ?

Chýba mi aj pointa celej akcie. Ako exekutíva využije získané údaje ? Ak zistí, že nemáme kde bývať, nevlastníme autá, používame latrínu a sme nevzdelaní, zvýši nám životnú úroveň ? Pochybujem. Alebo naopak. Zistením, že všetci vlastníme domy, autá, počítače, zvýši nám dane, aby sme tak veľmi nevyskakovali ? To najskôr.

Dnes sa Štatistický úrad vyhrážal šíriteľom názorov na sčítanie použitím zákona. Tak to „su klidné".Ak je napísaný slovensky štandardne, teda zle, nemám obavy. Ak sa mýlim, hľadám právnika, pre ktorého bude spor so štátnou mocou prestížnou záležitosťou.  

PS:  Pri budúcom sčítaní navrhujem zisťovať, ako často a hlavne, s kým si občania SR menia spodnú bielizeň. Týmto údajom, na rozdiel od aktuálne požadovaných, žiadna verejná inštitúcia nedisponuje. Zatiaľ.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Slovenské elektrárne prehrali boj o Gabčíkovo

Ústavný súd odmietol sťažnosť Slovenských elektrární voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu.

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

KOMENTÁRE

Obamova milosť je varovaním pred Trumpom

Súcit so slabšími nie je Trumpovou silnou stránkou.


Už ste čítali?