Dôvody opakovaných klamstiev slovenských politikov.

Autor: Peter Konček | 17.5.2011 o 6:46 | Karma článku: 9,47 | Prečítané:  1672x

Klamstvá, podvody a krádeže verejných financií nie sú ojedinelým javom slovenských politických špičiek. Skôr sú tendenciou, respektíve ich každodenným spôsobom práce. Nechcem to dokazovať na konkrétnych príkladoch, pretože sú všeobecne známe a dvadsaťstranový blog by nikto nečítal.

Viac ma zaujímajú príčiny, dôvody a pohnútky ich neetického, amorálneho a trestne stíhateľného správania. Okrem notoricky známych, ako mečiarovská volebná legislatíva, väčšinou súčasných politických papalášov ohnivo kritizovanou a dodnes nimi aplikovanou, absencia pozitívnych charakterových vlastností jednotlivcov, mafiánske praktiky v biznise a politike, nevymožiteľnosť práva ..., je tu jedna podstatná. Zrejme sa to niekomu nebude páčiť, ale na vine sme MY, občania Slovenskej republiky. Voliči i nevoliči.

Uznávam, všetci sme omylní. Aj pri volebnom akte. Prebieha to asi takto. Oligarchovia vlastniaci politikov a médiá, nám pred voľbami nasľubujú nezmysly. Počas výkonu štvorročného mandátu sa ukáže, že nikto tie sľuby nemyslel vážne. Kradne sa, klame, podvádza a korumpuje len tak fičí (ficí). Z nakradnutých peňazí nám pred ďalšími voľbami vymyjú mozgy až tak, že im opäť dáme mandát. V štvorročných periódach sa divadlo opakuje. To už nie je voličský omyl, ale diagnóza. Psychiatri ju vedia celkom presne stanoviť.

Aj nevoliči sú vinní.  Časť je poriadne znechutená a neúčasťou vo voľbách vyjadruje svoj protest. Neuvedomujúc si, že neuplatnením volebného práva v podstate posilňuje moc politickej mafie, ktorú by najradšej videla v base.

Výhovorky typu nemám koho voliť ako argument neberiem. Vždy je alternatíva. Chce to tri veci. Prekonať vlastnú lenivosť, používať mozog a nepodľahnúť marketingu podvodníkov. V krajnom prípade dať do obálky miesto kandidátky krátky odkaz. Jeho znenie je tak isto voľbou.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Všade sú míny, dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Dráždenie čínskeho draka

Donald Trump si už stihol pohnevať Peking. Zrejme to nebolo nedorozumenie.


Už ste čítali?